KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
1 edycja targów art. konsumpcyjnych w Nankinie ( Chiny) 19 – 21 września br
2014-07-22

Niewątpliwy sukces jakim były targi artykułów konsumpcyjnych w Ningbo skłonił władze innych chińskich miast do organizacji podobnych wydarzeń. Uprzejmie zatem informuję, iż dniach 19 – 21 września br. odbędzie się 1 edycja targów art. konsumpcyjnych w Nankinie (www.nicge.com)

 

Prowincja Jiangsu, której stolicą jest Nankin to jedna z bogatszych prowincji Chin. Więcej informacji nt. prowincji znajdą Państwo tu https://shanghai.trade.gov.pl/pl/przewodnik/article/detail,532,Prowincja_Jiangsu.html

 

Organizatorzy targów nie ukrywają wzorowania się na targach w Ningbo. Przewidują również matchmaking podczas dni targowych. WPHI Szanghaj chciałoby również zorganizować dla Państwa spotkanie b2b w stolicy prowincji Anhui (Hefei – więcej informacji https://shanghai.trade.gov.pl/pl/przewodnik/article/detail,848,Charakterystyka_prowincji_Anhui_marzec_2014_r.html) lub innym mieście.

 

W maju br. Hefei odwiedziła polska delegacja 9 firm z sektora spożywczego (https://shanghai.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,45552,Z_oferta_polskiej_zywnosci_w_Hefei_stolicy_prowincji_Anhui.html),

a ogromne zainteresowanie strony chińskiej potwierdziło, że jest to bardzo perspektywiczny kierunek, ze względu na relatywnie małą konkurencję ze strony firm zachodnich, które często ograniczają swoją działalność do miast wschodniego wybrzeża Chin. Trasa Nankin – Anhui zostałaby pokonana pociągiem w ciągu ok. 1 godziny.

 

Polska otrzymała 12 miejsc do dyspozycji na targach, liczba ta może zostać powiększona. Jednak im więcej firm chce się zaprezentować, tym szybciej należy zgłosić organizatorom ten fakt.  

 

Ze względu na brak oddziału w kraju, nie jest możliwe zorganizowanie przez WPHI Szanghaj jednolitej misji przedsiębiorców na wzór PAIIZ-u. Oznacza to, że rola WPHI Szanghaj rozpoczyna się dopiero w momencie wylądowania przedstawicieli firm w Szanghaju. Koordynację wszelkich spraw na miejscu w Chinach (transport, hotel) weźmie na siebie WPHI Szanghaj. Rezerwacji ani kupna biletów lotniczych dla całej zgłoszonej grupy, nie jesteśmy jednak w stanie Państwu zorganizować, w momencie jednak zgłoszenia Państwa zainteresowania dołożymy wszelkich starań, aby kwestia ta stanowiła jak najmniejszy dla Państwa problem.

 

Wedle naszych zamierzeń, misja trwałaby w dniach 18-23 września:

– 18 września (przylot delegacji do Szanghaju, transport do Nankinu)

– 19 – 21 września udział w targach, 21 września wieczorem transport do Hefei lub innego miasta

– 22 września – matchmaking w wybranym mieście, powrót wieczorem do Szanghaju

– 23 września (wylot z Szanghaju)

 

W przypadku mniejszej ilości firm z Polski, misja ograniczy się tylko do udziału w targach w Nankinie i zakończy się wylotem z Szanghaju w dniu 22 września.

 

Firmy chcące wziąć udział w targach proszone są o PILNE zgłaszanie zainteresowania na adres adam.ryszkowski@trade.gov.pl przez wypełnienie załącznika. W przypadku większej ilości chętnych niż liczba miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Proszę o podejmowanie decyzji najpóźniej do czwartku 24 lipca.

 
lista firm – targi w Nankinie

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.