KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Seminarium: Uberyzacja biznesu, gospodarki, pracy. 15 czerwca godz. 17.00 Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
2018-06-08
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium  na temat upowszechnienia się uberyzacji oraz jej skutków na rozwój biznesu i rynku pracy. Wydarzenie skupia się wokół problemów rozwoju nowych rozwiązań i modeli biznesowych, przewidywaniu następstw i wpływu „uberyzacji” na zatrudnienie, systemy płatności, regulacje prawne oraz działania rynkowe firm.

 

Szczegółowe informacje o programie seminarium znajdziecie Państwo na stronie http://pam.uni.lodz.pl/w-pam-center/uberyzacja

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – prosimy jednak o zarejestrowanie się przez formularz rejestracyjny.

 

Opcjonalność, użyteczność i mobilność  stanowią kwintesencję ekonomii na żądanie.  Firmy działające na zasadach Ubera  łączą  potrzeby  klientów oraz dostawców w jak najbardziej efektywny sposób.  Wykorzystywane  serwisy internetowe oraz aplikacje mobilne pozwalają na dostarczanie produktów już w momencie zgłoszenia  ich przez klienta.

 

Nowy porządek ekonomiczny zaciera granicę między przestrzenią zawodową i prywatną. Wystarczy dołączyć do współdzielonej rzeczywistości wirtualnej, by z matki odwożącej dziecko do przedszkola stać się taksówkarzem. Biznesowe modele wykazują dużą dowolność działania. Firma sama wybiera swoich partnerów biznesowych, tworzących nową klasę „pracowników na żądanie” w dowolnym miejscu i czasie.

 

Czy zatem innowacyjne rozwiązania oparte o wygodę, intuicyjność i użyteczność aplikacji i systemów  staną się kołem zamachowym rozwoju gospodarki?
Czy prawdą jest, że nowy kapitał społeczny współdzielony przez rzesze wzmaga relacje biznesowe i podnosi jakość wymiany handlowej?
 
W trakcie seminarium będziemy rozmawiać na temat upowszechnienia się uberyzacji oraz jej skutków na rozwój biznesu i rynku pracy.  Wydarzenie skupia się wokół następujących problemów:
  • identyfikacji nowych rozwiązań i modeli biznesowych, jakie tworzą się podważając tradycyjne schematy biznesu,
  • przewidywaniu następstw i wpływu „uberyzacji” na  zatrudnienie,  systemy płatności, regulacje prawne oraz działania rynkowe firm,
  • analizy szans i zagrożeń w zmieniającym się rynku pracy.
Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.