KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
40 tys. zł na założenie firmy
2010-03-12

W Łódzkiem 80 szczęśliwców założy biznes za pieniądze z Brukseli. Kto? Okaże się w kwietniu. Zakończył się nabór do dwóch kolejnych projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego (ŁARR): „Wirtualny biznes” i „Spełniona w biznesie”.

– Wpłynęło wiele ciekawych pomysłów, a to będzie ważne, choć niejedyne kryterium oceny – mówi Błażej Moder, prezes ŁARR.

Ci, którzy otrzymają największą liczbę punktów, zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne – one ostatecznie zdecydują o tym, kto otrzyma wsparcie. Wyniki będą znane w kwietniu.

Jedna z uczestniczek konkursu „Spełniona w biznesie” zamierza otworzyć kawiarnię dla matek z dziećmi. Mamy będą tu mogły spokojnie napić się kawy i porozmawiać, a ich pociechy znajdą się pod profesjonalną opieką.

– Pomysł na taki biznes przyszedł mi do głowy, gdy zostałam babcią. Wiele młodych mam, jak moja 25-letnia córka, mając małe dzieci nie ma gdzie spotkać się z koleżankami – mówi przyszła bizneswoman. 

Wsparcie w obu konkursach otrzyma 80 osób. Każda dostanie do 40 tys. zł jednorazowej dotacji na wydatki związane z założeniem firmy oraz tzw. wsparcie pomostowe – 1,1 tys. zł przez 6-12 miesięcy, np. na opłacenie składek ZUS i czynszu. Wszyscy skorzystają również z doradztwa ekspertów ŁARR i szkoleń.

Na wsparcie nowych biznesów łódzka agencja przeznaczy ponad 5,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tym razem konkursy były przeznaczone dla osób z miejscowości liczących poniżej 25 tys. mieszkańców oraz terenów wiejskich.

W „Wirtualnym biznesie” mogły wziąć udział osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, chcące założyć e-biznesy, z całego województwa. Konkurs „Spełniona w biznesie” był skierowany do kobiet w wieku powyżej 45 lat, mieszkających w ośmiu powiatach regionu.

– Małe miejscowości i tereny wiejskie zostały w największym stopniu dotknięte bezrobociem, dlatego właśnie ich mieszkańcom chcemy pomóc – mówi Błażej Moder.

 

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.