KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
40 tysięcy do wzięcia
2010-01-22

Aż 40 tys. zł dotacji na założenie firmy mogą otrzymać mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, którzy wezmą udział w dwóch unijnych konkursach :„Wirtualny biznes” i „Spełniona w biznesie”. Organizuje je Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Rekrutacja do każdego z nich potrwa od 27 stycznia do 10 lutego.


–  „Wirtualny biznes” to program przeznaczony dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo , planujących założenie e-firm. Natomiast  konkurs „Spełniona z biznesie” skierowany jest  do kobiet w wieku powyżej 45 lat, chcących podjąć działalność gospodarczą w dowolnej branży, z wyjątkiem rolniczej – mówi Marcin Węgierski z ŁARR.Priorytetowo traktowane mają być panie zarejestrowane w urzędach pracy lub zagrożone utratą pracy. O dotację nie mogą starać się osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy prowadziły własną firmę. 
Wsparcie w każdym z projektów otrzyma 40 osób, które przedstawią najciekawsze pomysły na biznes.  

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.