KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Anioły biznesu
2009-08-25

Zaczynasz rozwijać innowacyjną firmę? A może szukasz ciekawego przedsięwzięcia, w które warto zainwestować? Przedstaw nam swój projekt, a my pomożemy Ci znaleźć Anioła Twojego Biznesu. Dołącz do Gildii Aniołów Biznesu – jako pomysłodawca  lub inwestor. 

Gildia Aniołów Biznesu
Złóż projekt
Zostań Aniołem Biznesu
Szkolenia
Kontakt

Regulamin Gildii Aniołów Biznesu  Polityka Gildii Aniołów Biznesu

Gildia Aniołów Biznesu

Gildia Aniołów Biznesu to sieć indywidualnych inwestorów działająca przy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy inwestują własny kapitał, wiedzę oraz doświadczenie w innowacyjne przedsięwzięcia różnych branż we wczesnej fazie rozwoju.

Naszym zadaniem jest łączenie odważnych i innowacyjnych pomysłów na biznes z wiedzą i kapitałem naszych Aniołów Biznesu.

Złóż projekt

Brak odpowiedniego kapitału na wczesnych etapach rozwoju firmy to jeden z głównych problemów przedsiębiorców. W Gildii Aniołów Biznesu masz szansę przedstawić swój pomysł na biznes prywatnym inwestorom. Dzięki wsparciu ich kapitału oraz doświadczenia w biznesie, Twoja firma będzie mogła łatwiej odnieść sukces na rynku.

Przedstaw nam główne założenia Twojego projektu.

Jakich projektów szukamy? Przede wszystkim innowacyjnych pomysłów na biznes. Dla nas innowacyjny biznes to nie tylko wysokie technologie. Każdy projekt, który ma potencjał przynieść ponadprzeciętne zyski, będzie zaprezentowany naszym Aniołom Biznesu. Jeśli uważasz, że Twój pomysł na firmę jest właśnie taki przedstaw go. Ocenimy Twój projekt i zaprezentujemy inwestorom – członkom Gildii Aniołów Biznesu.

Jak znaleźć Anioła Biznesu dla swojej inwestycji?

1. Aby zgłosić projekt, musisz być zarejestrowany/a w Gildii Aniołów Biznesu. Jeśli nie jesteś jeszcze aktywnym uczestnikiem – zarejestruj się jako projektodawca.
 
2. Jeśli masz już swoje konto na platformie internetowej Gildii, możesz przystąpić do rejestracji projektu. Rejestracja projektu składa się z wielu etapów i wymaga dokładnego przemyślenia projektu biznesowego. Możesz jednak zapisać swój projekt w dowolnym momencie i powrócić do rejestracji w dowolnej chwili.

3. Zanim zgłosisz swój projekt, upewnij się, że wypełniłeś/aś wszystkie pola i zawarłeś/aś w nim wszystkie istotne informacje. PAMIĘTAJ! że po zgłoszeniu projektu, nie będziesz mógł/mogła wprowadzać w nim żadnych zmian, dopóki nie zakończymy pierwszego etapu oceny.

4. Twój projekt zostanie oceniony przez ekspertów Gildii Aniołów Biznesu. Jeśli ocena wypadnie pozytywnie podpiszemy z Tobą Umowę o warunkach uczestnictwa Projektodawcy w Gildii Aniołów Biznesu.

5. Następnie zaprosimy Cię do drugiego etapu oceny projektu, w którym poprosimy Cię o dokładny biznes plan.

6. Jeśli ocena biznes planu będzie pozytywna, przedstawimy Twój projekt naszym aniołom biznesu.

7. Jeśli anioł biznesu zainteresuje się Twoim projektem, zaprosimy Ciebie i inwestora na pierwsze spotkanie.

Twój projekt nie musi być od razu idealnie przygotowany. Jeśli po wstępnej analizie okaże się, że ma on szanse na sukces na rynku, pomożemy Ci go udoskonalić, tak aby stał się atrakcyjniejszy dla Aniołów Biznesu. Zaprosimy Cię również na nasze bezpłatne szkolenia, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę biznesową.

Na II etapie Twój projekt może również wymagać pewnych poprawek. Również wtedy będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej bezpłatnej oferty szkoleniowej i wsparcia naszych ekspertów.

Zostań Aniołem Biznesu

Kim jest Anioł Biznesu?

To osoba fizyczna, która inwestuje prywatne pieniądze w przedsięwzięcia biznesowe na wczesnym etapie rozwoju, które mają duży potencjał wzrostu. Anioł Biznesu staje się udziałowcem takiego przedsięwzięcia, wspierając jego rozwój swoim doświadczeniem, wiedzą oraz własnym autorytetem biznesowym.

Jak zostać Aniołem Biznesu w GAB?

1. Aby przystąpić do Gildii Aniołów Biznesu jako anioł biznesu, wystarczy że zarejestrujesz się na naszej platformie internetowej jako anioł biznesu.

2. Wkrótce po Twojej rejestracji skontaktujemy się z Tobą i umówimy się na spotkanie.

3. Poprosimy Cię o podpisanie niezbędnych dokumentów: Regulaminu i Umowy o warunkach uczestnictwa w Gildii Aniołów Biznesu.

4. Przekażemy Ci wtedy dostęp do naszej bazy projektów rekomendowanych do inwestycji.

5. Znajdziesz tam najlepsze projekty, które do nas trafiły.

6. Zarejestruj się jako anioł biznesu.

Szkolenia

Jak ocenić innowacyjność projektu? Jak go dobrze opisać? Jak negocjować z aniołem biznesu umowę inwestycyjną? Poszerz swoją wiedzę biznesową na naszych bezpłatnych szkoleniach z cyklu „Kapitał na rozwój” oraz „Poznaj swojego anioła”.
Sprawdź program szkoleń „Kapitał na rozwój”
Sprawdź program szkoleń „Poznaj swojego anioła”

Na szkolenie zapraszamy właścicieli i współwłaścicieli mikro i małych firm:

1. zainteresowanych różnymi formami dofinansowania prowadzonych bądź planowanych przedsięwzięć,

2. z siedzibą lub prowadzących działalność na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego lub pomorskiego,

3. prowadzących firmy samodzielne – tj. takie, które nie są oddziałem ani placówką jakiejkolwiek firmy krajowej lub zagranicznej i posiadają pełną autonomię w podejmowaniu decyzji,

4. nastawionych na realizację projektów innowacyjnych.

Organizujemy również specjalne szkolenia z cyklu „Akademia aniołów biznesu” dla aniołów biznesu lub osób zamierzających rozpocząć działalność inwestycyjną jako anioły biznesu.

Szczegóły dotyczące szkolenia oraz możliwość zapisania znajdują się na stronie www.eurofinance.com.pl/kategoria0608-akademia-aniolow-biznesu. O wszystkie szczegóły dotyczące szkolenia można zapytać także pod numerem: +48 22 83 01 310; +48 22 83 01 340 lub +48 609 124 124.

 Nasze szkolenia organizujemy regularnie. Sprawdź, który termin najbardziej Ci pasuje.

Temat

Data szkolenia

Miasto

Miejsce

Poznaj swojego

Anioła

15.11.2010

Warszawa

Willa Parkowa;

ul. Belwederska 46/50

Kapitał na Rozwój

16.11.2010

Warszawa

Willa Parkowa;

ul. Belwederska 46/50

Kapitał na Rozwój

17.11.2010

Gdańsk

Gdańska Fundacja

Przedsiębiorczości;

ul. Grunwaldzka 238 D

Akademia Aniołów

Biznesu

26.11.2010

Gdańsk

Gdańska Fundacja

Przedsiębiorczości;

ul. Grunwaldzka 238 D

Akademia Aniołów

Biznesu

29.11.2010

Warszawa

Willa Parkowa;

ul. Belwederska 46/50

Akademia Aniołów

Biznesu

3.12.2010

Warszawa

Willa Parkowa;

ul. Belwederska 46/50

Kontakt

Gildia Aniołów Biznesu

email: kontakt@aniolybiznesu.org
nr tel. +48 42 664 37 99; nr fax. +48 42 664 37 50   

Główna siedziba w Łodzi
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego
ul. Tuwima 22/26
90-002 Łódź

Biuro w Warszawie:
ul. Nowogrodzka 50 lok. 450
00-695 Warszawa

Biuro w Gdańsku:
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego< >

Poznaj swojego

Anioła

Poznaj swojego

Anioła

New layer…
Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.