KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Chiny – Hong Kong, Kanton

W dniach 3-10 kwietnia 2012 reprezentanci województwa łódzkiego uczestniczyli w  zorganizowanej przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. misji gospodarczej do Chin.
W misji uczestniczyli przedsiębiorcy z regionu łódzkiego, wsparci przez marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, Prezesa ŁARR Przemysława Andrzejaka oraz Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciecha Dąbrowskiego.

Celem wyjazdu  była prezentacja i promocja potencjału gospodarczego i  intelektualnego województwa oraz zachęcenie chińskich władz i przedsiębiorców do inwestowania w naszym regionie.

Wyjazd rozpoczął się od wizyty delegacji województwa łódzkiego w Hong-Kongu, gdzie  odbyły się spotkania z przedstawicielami Chińskiej Rady Promocji i Rozwoju Handlu oraz agencji Invest in Hong Kong. Następnie przedstawiciele Łódzkiego udali się do Kantonu, gdzie delegację przyjęły władze miejskie, a także przedstawiciele uczelni i biznesu. Łódzcy przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w misji, mieli możliwość zaprezentować swoje produkty  na Międzynarodowych Targach Żywności i Napojów oraz Usług Wyposażenia Restauracyjnego i Hotelowego (GIFMS) organizowanych w Kantonie. W tegorocznej edycji Targów uczestniczyło 650 wystawców z 12 krajów.  Stoisko województwa łódzkiego cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, a dla wielu Chińczyków było to pierwsze zetknięcie z naszym krajem. We współpracy z konsulatem polskim w Kantonie i organizatorami targów odbyło się seminarium gospodarcze , na którym przedstawiony został  profil gospodarczy województwa łódzkiego, i jego oferta inwestycyjna. Dla łódzkich przedsiębiorców było to także  możliwość odbycia  bezpośrednich spotkań matchmakingowych z  chińskimi partnerami.  Na wizycie delegacji w Chinach zyskały również łódzkie uczelnie, gdyż przedstawiciele szkół wyższych  z Kantonu zapowiedzieli chęć nawiązania z nimi współpracy.

[custom_gallery gallery=”2″]

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.