KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Delegacja z Kazachstanu w regionie łódzkim
2013-07-07

W dniach 3- 4.07.2013r. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. miała przyjemność gościć przedstawicieli Agencji Inwestycji i Exportu Narodowego KAZNEX INVEST z Kazachstanu.

Województwo Łodzkie odwiedzili:

Nurlan Sydykov – Wiceprezes

Nuriddin Amankul – Dyrektor Departamentu Koordynacji

Aidos Izmagambetov – p.o. Dyrektora Departamentu Analitycznego

Madi Kanafin – Specjalista z Departamentu Przemysłu

Assel Ahumanova – Specjalista ds. krajów Europejskich


Goście z Kazachstanu zainteresowani byli przede wszystkim polskimi doświadczeniami zdobytymi w czasie kontaktów i współpracy z zagranicznymi inwestorami, działaniem  i efektami w naszym kraju Specjalnych Stref Ekonomicznych, odwiedzeniem terenów inwestycyjnych oraz nawiązaniem kontaktów z inwestorami. 

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w czasie pobytu w województwie łódzkim delegacja odbyła spotkania się  m.in. z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Biura Obsługi Inwestora UMŁ oraz ŁARR S.A, podczas których obie strony dzieliły się doświadczeniem z zakresu pozyskiwania i obsługi  inwestorów, a także rozmawiano kierunkach rozszerzenia i zacieśnienia wzajemnej współpracy miedzy Regionem Łódzkim a Kazachstanem.  

Podczas pobytu Kazachowie mieli możliwość zwiedzenia jednej z firm zlokalizowanych na terenie ŁSSE S.A. – Dakri Dystrybucja Sp. z o.o. zajmującą się produkcją i sprzedażą artykułów piekarniczo- cukierniczych.
Rozmowy o terenach inwestycyjnych toczyły się  również w Poddębicach podczas spotkania z Wiceburmistrzem Panem Piotrem Majerem. Dzięki uprzejmości władz samorządowych nasi goście mieli możliwość odwiedzenia Zoo Safari w Borysewie oraz Kompleksu Termalnego w Uniejowie. Podczas spotkania z przedstawicielami firmy logistycznej Hatrans Sp. z o.o., przedstawiciele Kaznex Invest rozmawiali m.in. o możliwości uruchomienia stałego połączenia kolejowego Polska-Kazachstan dla przewozu ładunków kontenerowych. 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.