KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Delegacja z Kazachstanu w województwie łódzkim
2012-07-18

W dniach 11- 12 .07.2012r. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. miała przyjemność gościć przedstawicieli Agencji Inwestycji i Exportu Narodowego KAZNEX INVEST z Kazachstanu.

Delegacja z Kazachstanu swój pobyt w województwie łódzkim rozpoczęła od spotkania z Prezesem ŁARR S.A. Panem Przemysławem Andrzejakiem.

Goście z Kazachstanu odwiedzili również Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Urząd Miasta Łodzi.

Rozmowy o terenach inwestycyjnych toczyły się w Konstantynowie (spotkanie z Burmistrzem Miasta Konstantynowa Łódzkiego), Uniejowie (spotkanie z Burmistrzem Gminy Uniejów) i Zgierzu (spotkanie z władzami Starostwa Powiatowego w Zgierzu).

Dzięki uprzejmości władz samorządowych goście mieli możliwość odwiedzenia Kompleksu Termalnego w Uniejowie, fabryki ABB w Aleksandrowie Łódzkim oraz Truck & Trailer Center w Strykowie.

Goście z Kazachstanu zainteresowani byli przede wszystkim polskimi doświadczeniami zdobytymi w czasie kontaktów i współpracy z zagranicznymi inwestorami, działaniem i efektami w naszym kraju Specjalnych Stref Ekonomicznych, odwiedzeniem terenów inwestycyjnych oraz nawiązaniem kontaktów z inwestorami. 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.