KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Dotacje na e-biznesy także dla studentów
2010-02-19

Do 40 tys. zł unijnej dotacji na założenie e-firmy mogą dostać studenci, którzy uczą się w Łodzi, ale są zameldowani w miejscowościach województwa łódzkiego, liczących do 25 tys. mieszkańców lub na wsi. Konkurs „Wirtualny biznes” organizuje Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 8 marca.

Dotacje otrzyma 40 osób. Kto konkretnie, zdecydują wyniki konkursu. – Pod uwagę będą brane przede wszystkim ciekawe pomysły na biznes – mówi Tomasz Piestrak z ŁARR.Gra jest tym bardziej warta świeczki, że zwycięzcy konkursu, oprócz jednorazowej dotacji, dostaną także 1,1 tys. zł miesięcznie przez okres od pół roku do roku np. na opłacenie czynszu, składek ZUS czy rachunków za prąd i telefony. Skorzystają także z indywidualnego doradztwa ekspertów ŁARR (w tym przy przygotowaniu biznesplanu) oraz ze szkoleń, dotyczących m.in. praktycznych aspektów zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, negocjacji i autoprezentacji.Formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.larr.lodz.pl.

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.