KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Gościliśmy przedstawicieli chińskiej prowincji Guangdong
2012-05-31

W dniach 18-21 maja br na zaproszenie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A oraz Agencji Rozwoju Przemysłu, w Polsce gościli przedstawiciele Chińskiej prowincji Guangdong,  jednego z najbardziej dynamicznych i otwartych na świat regionów gospodarczych Chin.

Głównym celem wizyty delegacji chińskiej było nawiązanie długofalowej współpracy, oraz zaproszenie firm z sektora MŚP regionu łódzkiego do uczestnictwa w 9. Chińskich Międzynarodowych Targach  Małych i Średnich Przedsiębiorstw (CISMEF), które odbędą się w Kantonie w dn. 22-25 września 2012r.

Szczegółowa prezentacja oferty targowej odbyła się w trakcie Seminarium Promocyjnego „Polska- Chiny: perspektywy wymiany gospodarczej. Transfer towarów i usług”, zorganizowanego w dn. 18 maja, w Instytucie Europejskim w Łodzi.

Międzynarodowe Chińskie Targi MŚP to jedno z największych tego typu wydarzeń w rejonie Azji- Pacyfiku. Powierzchnia wystawiennicza tegorocznej edycji to ponad 100 000 m2, na której swoje produkty i usługi zaprezentuje prawie 4 000 wystawców z ponad 20 krajów. CISMEF corocznie odwiedza ponad 200 000 zwiedzających. Wystawie towarzyszy także bogaty program wydarzeń towarzyszących, skierowanych od przedstawicieli MŚP, m.in. Szczyt MŚP, Seminarium Rozwoju MŚP Azja-Europa, spotkania matchmakingowe, Forum Inwestycyjne i Finansowe, itd.

Podczas seminarium Dyrektor Generalny Biura Targów CISMEF, Pan Yang Yang, oraz Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Przemysław Andrzejak podpisali list intencyjny o współpracy przy tegorocznej edycji targów CISMEF. Na jego podstawie polscy przedsiębiorcy m.in. będą mieli do dyspozycji 200m2 powierzchni wystawienniczej nieodpłatnie.

Firmy zainteresowane uczestnictwem w targach prosimy o kontakt z Martą Karolewską, tel. 042 664 37 99, e-mail: m_karolewska@larr.lodz.pl

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.