KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego – Zaproszenie, 2-3 lutego 2016 r. Hotel Wodnik na Słoku
2016-01-21

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego, które odbędzie się w dniach  2-3 lutego br. w Hotelu Wodnik na Słoku. 

 

Na wydarzenie złożą się prezentacje i panele dyskusyjne w takich obszarach jak przedsiębiorczość, innowacja i technologie, współpraca terytorialna, społeczeństwo, współpraca biznesu z samorządem, odnawialne źródła energii.

Szczególnie polecamy Państwu udział w panelu „Możliwości finansowania przedsiębiorstw – źródła publiczne i prywatne. ” którego koordynatorem jest ŁARR S.A.

 

W pierwszym dniu forum przedsiębiorcy z naszego regionu będą mogli uzyskać informacje m.in. na temat możliwośći finansowania swoich przedsiębiorstw. Wśród panelistów wystąpią: Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o., Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, Fundacja Rozwoju Gminy Zelów, Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie, PHIN Consulting. Prezentacji towarzyszyć będzie panel dyskusyjny. Na zakończenie tego dnia wystąpią przedstawiciele klubów SKRA i GKS w prezentacjach na temat sportowej marki regionu. 

 

Drugi dzień forum poświęcony będzie współpracy biznesu z samorządami, zaprezentują się m.in. przedstawiciele powiatu stalowowolskiego i słupskiego, Litwy oraz Niemiec. Zaproszenie do dyskusji na temat współpracy i kierunków rozwoju regionu przyjęli m.in. poseł Dariusz Kubiak i Sławomir Zawada, prezes PGE GiEK S.A.
Odbędzie się również  panel dotyczący odnawialnych źródeł energii, w którym przedsiębiorcy dowiedzą się o perspektywach technologicznego rozwoju i możliwościach finansowania w tej dziedzinie. 

 

Forum będą towarzyszyć stoiska promocyjne firm i partnerów przedsięwzięcia.

 

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w spotkaniu mogą rejestrować się poprzez formularz internetowy na stronie: http://www.powiat-belchatowski.pl/menu/zgloszenie-bezplatnego-udzialu-w-forum/1/

 

Organizatorem forum jest Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda łódzki – Zbigniew Rau.

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.