KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Indesit przeszkoli za unijne pieniądze
2010-06-16

Jeszcze w tym tygodniu 117 pracowników Indesitu, fabryki produkującej sprzęt AGD w Łodzi i Radomsku, rozpocznie szkolenia, które mają podnieść ich kompetencje. Odbędą się one w ramach „Szkoły konkurencyjności Indesit”, czyli projektu, w ramach którego zostały pozyskane unijne pieniądze.

Wczoraj została podpisana umowa w tej sprawie między marszałkiem naszego województwa a Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego.

Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 728 tysięcy złotych, z czego z Europejskiego Funduszu Społecznego (Program operacyjny „Kapitał ludzki”) szefowie fabryki otrzymają ponad 438 tysięcy złotych. Brakującą kwotę wyłoży zakład.

Wniosek o dofinansowanie tego projektu otrzymał najwyższą liczbę punktów w konkursie, a do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wpłynęło prawie 300 wniosków od przedsiębiorców z całego regionu.

– Szkoleniami objęci zostaną pracownicy działu handlowego, zakupów, obsługi klienta, call center, zarządzania pracownikami i zespołami – mówi Zygmunt Łopalewski, rzecznik Indesitu. – Poruszone zostaną następujące zagadnienia: zarządzanie projektami, negocjacje, efektywna komunikacja, asertywność. Odbędą się również kursy z zakresu księgowości, rachunkowości i języka angielskiego.

Za przygotowanie wniosku odpowiadała Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, która jest także realizatorem projektu. Wybierze wykonawców szkoleń, przygotuje dokładny plan, a także dopilnuje, czy wszystko odbywa się tak, jak powinno. Szkolenia z tego zakresu potrwają do kwietnia przyszłego roku.

To nie koniec szkoleń dla pracowników fabryki. Swoje kompetencje będą mogli także podnieść kierownicy zmian, działów, czyli kadra menedżerska zakładu. Ten wniosek Indesitu został już także pozytywnie rozpatrzony, jego wartość to ponad 700 tysięcy złotych, a dofinansowanie wyniesie ponad 400 tysięcy złotych. Szkolenia w tzw. części przemysłowej zakładu rozpoczną się w sierpniu.

Indesit w fabrykach w Łodzi i Radomsku zatrudnia 3 tysiące osób.

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.