KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
ŁARR S.A. jako partner nauki na BIO INTERNATIONAL Convention 2012
2012-06-20

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. włączyła się w projekt zbudowania Polskiego Pawilonu podczas BIO International Convention 2012 odbywającego się w dniach 18-21.06.2012 r. w Bostonie w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Bio Ineternational Convention

BIO to jedno z największych na świecie wydarzeń dotyczących branży biotechnologicznej, medycznej, farmaceutycznej, stosowania innowacji w przemyśle chemicznym i ochronie środowiska.

BIO International Convention jest największą na świecie imprezą przemysłu biotechnologicznego. Każdego roku Konwencja odbywa się w innym mieście, ważnym z punktu widzenia tego sektora. W 2011 roku BIO Convention miała miejsce w Waszyngtonie, w którym znajduje się siedziba organizatora imprezy, Biotechnology International Organization (BIO). Każdego roku Konwencja gromadzi około 2 tysięcy wystawców oraz 15-20 tysięcy odwiedzających. Poza wystawą, Konwencja oferuje uczestnikom możliwość spotkań biznesowych oraz sesje na temat najnowszych trendów w przemyśle. W 2011 roku odwiedzający wystawę mieli okazję zapoznać się z osiągnięciami biotechnologicznymi ponad 30 krajów, które zaprezentowały swoje pawilony narodowe, w tym Niemcy, Francja, Hiszpania, Czechy, Węgry i Polska. Swój pawilon miała również Komisja Europejska promująca program EURAXESS Links. Stoiska miało też ok. 30 stanów oraz setki firm i instytucji z całego świata, związanych z przemysłem biotechnologicznym.

BIO-Convention obejmuje szerokie spektrum innowacji w naukach przyrodniczych i innych obszarach zastosowań. Od nowych leków po bioprodukcję, badania genów, biopaliwa, nanotechnologie aż do terapii komórkowej.

Kluczowy elementy imprezy to edukacja, sieciowanie, BIO partnerstwa i Business Forum oraz 1800 firm prezentujących najnowsze technologie, produkty i usługi.

Konferencja „BIO-Polska”

W programie wydarzeń związanych z promocją Polski w Bostonie jest konferencja BIO-Polska połączona ze śniadaniem biznesowym, którą zaplanowano na  poniedziałek, 18 czerwca, w godz. 8-12 w sali Burroughs w Hotelu Westin Boston Waterfront, 425 Summer Street, Boston, MA.

„BIO-Polska” organizowana przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP (WPHI) w Waszyngtonie jest znakomitą okazją do przedstawienie kraju jako silnego ośrodka nauki w zakresie biotechnologii z ogromnymi możliwościami do inwestowania. Przewidziana jest sesja panelowa z udziałem ekspertów i VIP z Polski oraz zagranicy. Całość organizacji przedsięwzięcia ma na celu ukierunkowanie dalszej strategii rozwoju biotechnologii w Polsce w oparciu o międzynarodowe trendy rozwoju tej branży

Dokładny program konferencji dostępny jest tutaj

W gronie występujących osób znajdują się: Grażyna Henclewska-Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Maciej Pisarski- z-ca Ambasadora RP w Waszyngtonie, Prof. dr hab. Krzysztof Jan Kurzydłowski -Dyrektor NCBR, Marek Łyżwa – Wiceprezes PAIiIZ, Prof. Jerzy Barankiewicz- Dyrektor Centrum Badań Klinicznych w Instytucie Badań Molekularnych w Cincinnati, Prof. Tom Kieber-Emmons- zastępca dyrektora w Centrum Badań nad Rakiem – Winthrop P. Rockefeller Cancer Institute, Piotr Lassota-Prezes Polpharma Biologics, Paweł Przewięźlikowski-Prezes, SELVITA Sp z o.o., Prof. Bogdan Walkowiak- Politechnika Łódzka, Michał Zieliński- prezes Ageron Polska.

 

MATERIAŁY PROMOCYJNE DO SCIĄGNIĘCIA:

POLAND – BIOtech Valley – Explore Our Potential

Welcome to BIO-POLAND: http://www.youtube.com/watch?v=nGjbyFQJf3g&feature=BFa&list=PLBF1D8A65FD4DA402

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.