KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Łódzki Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ŁARR S.A.
2015-11-17

16 listopada 2015 r. w siedzibie Łódzkiej Agencji ŁARR S.A. przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi odbyła się inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości z udziałem Marszałka Województwa Łódzkiego p. Witolda Stępnia.

 

Darmowe warsztaty, szkolenia, wykłady dla prowadzących własny biznes i dla tych, którzy chcą go rozwinąć – to wszystko można znaleźć w programie tygodnia przedsiębiorczości, który jest do pobrania tutaj – Program

 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowa inicjatywa, której głównym celem jest promowanie przedsiębiorczości, a co za  tym idzie podejmowanie działań na rzecz lokalnych społeczności. Co roku współtworzą go firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne. Jest to największe na świecie przedsięwzięcie promujące rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

 

W inicjatywę zaangażowanych jest 150 państw. W tym roku impreza odbędzie się w kilkudziesięciu polskich miastach. Pomysłodawcą wydarzenia odbywającego się od 2008 roku był m.in. premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown.

 
W województwie łódzkim organizatorami tygodnia przedsiębiorczości są Urząd Marszałkowski, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego i Międzynarodowy Instytut Rozwoju  (MIR) – fundacja zajmująca się rozwojem i promocją przedsiębiorczości. Inicjatywa wystartuje w poniedziałek 16 listopada o godz. 16.30 w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Narutowicza 34, gdzie zaprezentowane zostaną łódzkie start-upy oraz oferta wsparcia przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

 

Większość wydarzeń święta przedsiębiorców odbędzie się w LOCUS Biurze Coworkingowym przy ul. Piotrkowskiej 276 prowadzonym przez MIR. Eksperci i specjaliści z różnych branż i firm podzielą się nieodpłatnie swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie można zwiększyć swoją wiedzę m.in.: z zakresu zrządzania firmą, prowadzenia budżetu, społecznej odpowiedzialności biznesu, sprawdzić swoje kompetencje czy dowiedzieć się jak promować firmę w mediach społecznościowych. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości gromadzi instytucje państwowe i pozarządowe, a także: firmy, szkoły i uniwersytety działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

 
Szczegóły inauguracji oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod linkiem:

https://www.facebook.com/miedzynarodowyinstytutrozwoju

 
Zapisy na szkolenia i warsztaty odbywają się na stronie:

https://docs.google.com/forms/d/13J4w1GRo3sCUsGGd_J4317pvUKGDLQg_X4Xl5MlcnhQ/viewform

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.