KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Łódzkie firmy na targach spożywczych w Danii
2014-03-21

W dniach 16-18 marca br. w duńskim mieście Herning odbyły się międzynarodowe targi FoodExpo. FoodExpo to największe w Skandynawii targi  żywności, które przyciągają ponad 20 000 tysięcy odwiedzających. Największe sieci handlowe, kupcy i hurtownicy z Danii, Norwegii , Szwecji i innych krajów europejskich szukają na nich nowych dostawców i podpatrują światowe nowinki.

 

Podczas wydarzenia nie zabrakło łódzkich przedsiębiorców. Na stoisku przygotowanym przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego S.A w ramach projektu z Ambasadą Polski w Danii swoje produkty promowało 6 firm:  Zakłady Mięsne Zbyszko, Bakalland , Grupa Producentów Owoców Witamina, Mit-Mar,  Biofix – herbaty ekologiczne i Food-Trade.

 

„To pierwszy raz kiedy firma Zbyszko wystawiała swoje produkty na targach za granicą. Osoby zainteresowane miały szanse zdegustować naszych wyrobów a dzięki temu mogliśmy zweryfikować poczucie smaku naszych potencjalnych klientów. Udało nam się nawiązać kilka kontaktów z osobami, które są bardzo zainteresowane współpracą” – mówi Wiktor Kowalski, specjalista ds. marketingu, Zakłady Mięsne Zbyszko.

 

Podczas trzech dni przedsiębiorcy zapoznali się z zasadami panującymi na rynku Skandynawii, odbyli wiele spotkań i nawiązali nowe kontakty handlowe.

 

Misje gospodarcze organizowane przez ŁARR S.A. mają na celu umożliwienie kontaktów handlowych, biznesowych i naukowych z zagranicznymi podmiotami oraz przybliżenie specyfiki funkcjonowania na danym rynku. To również doskonała szansa na wymianę wiedzy i doświadczeń, organizacje bezpośrednich spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami i zwiększenie rozpoznawalności polskich marek na rynkach zagranicznych.

 

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem organizowanym przez ŁARR S.A. zadzwoń 42 664 37 81 bądź napisz m_brzezinski@larr.lodz.pl

 

zdjecie 4
zdjecie 3
zdjecie 2
zdjecie 1

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.