KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Łódzkie – szkolenia dla pracowników Indesitu ze środków unijnych
2010-06-15

117 pracowników z łódzkich fabryk Indesit Company Polska przejdzie szkolenia dofinansowane ze środków unijnych. We wtorek władze województwa podpisały umowę w tej sprawie z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego (ŁARR).
Pieniądze na szkolenia pracowników Indesitu pochodzić będą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu to 728 tys. zł; dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie 438 tys. zł; resztę kosztów pokryć ma Indesit.

Zdaniem marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka, jest to przykład niesienia pomocy firmom, które działają na terenie województwa łódzkiego. „W ten sposób wzmacniamy konkurencyjność firmy, która zatrudnia osoby z naszego regionu” – uważa Fisiak.

Indesit, czołowy producent sprzętu AGD, ma obecnie cztery zakłady w Łodzi i Radomsku; pracuje w nich ponad 3 tys. osób. W ramach projektu „Szkoła konkurencyjności Indesit” szkoleniami i doradztwem objętych zostanie w sumie 117 pracowników spółki.

Wniosek o dofinansowanie projektu otrzymał najwyższą liczbę punktów w konkursie, na który do Urzędu Marszałkowskiego napłynęło niemal 300 wniosków – poinformowało biuro komunikacji społecznej UM w Łodzi.

Szkolenia realizowane będą od czerwca tego roku do kwietnia 2011 r. Skierowane będą do pracowników różnych działów spółki. Będą to m.in. szkolenia i doradztwo dla pracowników działu handlowego, szkolenia z zakresu zarządzania pracownikami i zespołami, dotyczące efektywnej komunikacji i asertywność dla pracowników działu obsługi klienta i call center oraz kursy księgowości, rachunkowości i języka angielskiego.

Projekt realizuje ŁARR, która jest odpowiedzialna za organizację i wybór wykonawców szkoleń, koordynację i czuwanie nad właściwym przebiegiem projektu oraz jego rozliczenie. „Szkoła konkurencyjności Indesit” jest jednym z kilkunastu projektów realizowanych przez ŁARR a finansowanych ze środków UE.

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.