KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Misja gospodarcza firm z WŁ do Chengdu/Chiny – 20-24 października 2013
2013-10-29

W dn. 20-24 października 2013 odbyła się misja gospodarcza przedsiębiorstw Województwa Łódzkiego do Chengdu- stolicy chińskiej prowincji Syczuan.

Misja połączona była z udziałem w VIII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE- Chiny.

Oprócz przedstawicieli biznesu, w Forum uczestniczył Pan Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Tegoroczna edycja wydarzenia nosiła tytuł „Nowe możliwości współpracy technologicznej pomiędzy UE a Chinami” i  skupiała się na sektorze bio-farmaceutycznym, rolno-spożywczym, ochronie środowiska, nowej energii oraz IT.

Uczestnikami  wydarzenia byli eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji rządowej z Europy i Chin, którzy dzielili się najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i praktycznymi doświadczeniami z danych sektorów.

W ramach targów zorganizowane zostało stoisko, które udostępniono bezpłatnie polskim przedsiębiorcom biorącym udział w misji.

Region łódzki był reprezentowany przez następujące firmy:

– Biofluid Wojciech Piasecki Sp.j. (producent herbat ekologicznych i konwencjonalnych) ,

– PRPH „Kandy” (producent owoców i warzyw oferujący półprodukty dla przemysłu spożywczego) ,

– w4e Centrum Energii Wiatrowej (zajmuje się m.in. sporządzaniem analiz wietrzności i raportów środowiskowych i analizą projektów farm wiatrowych)

– For- Pol (produkcja syropów na bazie naturalnych, zagęszczonych soków owocowych)

Jedną z najważniejszych części programu były spotkania B2B. W poprzednich edycjach odbyło się ich ponad 10 000. Spotkania były dopasowywane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców, instytutów badawczych oraz administracji publicznej biorącej udział w Forum.

Witold Stępień liczy na stworzenie w Chengdu centrum dystrybucji dla produktów dojeżdżających tutaj z województwa łódzkiego, jak również rozbudowę połączenia kolejowego cargo na trasie Łódź – Chengdu. Po spotkaniu przedstawiciela Uniwersytetu Łódzkiego z dyrektorem Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Syczuańskiego, możliwa jest nawiązanie współpracy UŁ i chińskiej uczelni w dziedzinie wymiany pracowników i studentów.

 

 

belka

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.