KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego 2010
2010-04-26

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego przyznawana jest od 6 lat. Ma wysoką rangę i cieszy się wysokim prestiżem wśród przedsiębiorców regionu łódzkiego. Począwszy od 2010 roku, przyznawana jest przez Wojewodę Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego. Stanowi podziękowanie i wyróżnienie dla przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych i wynalazców, wnoszących znaczący wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarki województwa łódzkiego oraz budujących pozytywny wizerunek regionu w kraju i za granicą.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego, sprzyjająca promocji laureatów, prezentacji
i upowszechnianiu ich działań oraz dróg prowadzących do osiągania sukcesów gospodarczych na rynku polskim i rynkach zagranicznych, ma charakter honorowy – nie są z nią związane gratyfikacje finansowe.

W roku 2010 Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego zostanie przyznana
w następujących kategoriach:

  • ”Duże Przedsiębiorstwo”
  • „Średnie Przedsiębiorstwo”
  • „Małe Przedsiębiorstwo”
  • „Mikroprzedsiębiorstwo”
  • „Gospodarstwo Rolne”,
  • „Wynalazek w dziedzinie produktu lub technologii”.

Kandydatów do Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego 2010 mogą zgłaszać między innymi samorządy terytorialne i gospodarcze, uczelnie, fundacje, ośrodki doradztwa rolniczego,
a także stowarzyszenia oraz redakcje prasy, radia i telewizji. Zgłoszenia aspirujących do nagrody przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych i wynalazców (po uzyskaniu zgody ich właścicieli) przyjmowane będą do 24 maja br. Laureaci Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego nie mogą uczestniczyć w następnych trzech kolejnych edycjach konkursu w danej kategorii.

Wniosek o przyznanie Nagrody w roku 2010 musi zostać złożony do dnia 24 maja 2010. Uroczysta Gala wręczenia statuetek odbędzie się w dniu 30 czerwca 2010.

Druki  wniosków  dostępne  są  zarówno  w  sekretariacie  Nagrody  jak  i  na stronie  internetowej  Łódzkiego  Urzędu  Wojewódzkiego  w  Łodzi www.lodzkie.eu (baner „Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego”) oraz  na  stronie  internetowej  Urzędu   Marszałkowskiego www.lodzkie.pl (baner Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego).

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.