KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Pieniądze do wzięcia
2009-09-28

Szczotki z surowców wtórnych, suplementy diety, biopaliwa, pieczywo o przedłużonej trwałości – to między innymi na te nowości firmy z Łodzi i województwa dostały ponad 220 mln zł unijnych dotacji. Uwaga, idzie nowa fala dużych pieniędzy.

Dotacje w jednym tylko konkursie otrzymało 17 firm. – Najniższa wyniosła 5,5 mln zł, najwyższa ponad 40 mln – mówi Krzysztof Kałużny z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która przyjmuje i weryfikuje wnioski.
Wśród zwycięzców znalazły się m.in. łódzka spółka Ichem, producent zdrowej żywności, która otrzymała pieniądze na wdrożenie produkcji suplementów diety. Organika-Car, łódzki wytwórca m.in. kosmetyków samochodowych, po unijne wsparcie skutecznie sięgnął kolejny raz. Tym razem uruchomi produkcję wyrobów chemii motoryzacyjnej zawierającej tzw. nanokompozyty. Spółka Dakri-Bis z Łodzi z powodzeniem ubiegała się o dotację na zakup urządzeń do produkcji pieczywa o przedłużonej trwałości.

Spółka Arix z Kleszczowa dostała pieniądze na innowacyjną linię do produkcji szczotek z surowców wtórnych.
Dotacje przyznaje Program Operacyjny „Innowacyjna Gospodarka”. Mogą się o nie starać przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, bez względu na branżę. Nie trzeba być gigantem. Przeciwnie, najbliższy, ostatni w tym roku, konkurs przeznaczony jest tylko dla małych i średnich przedsiębiorstw. – Wnioski będą przyjmowane do końca października – dodaje Kałużny.
W tym samym programie jest szansa na dotacje w trzech innych konkursach. Do 10 października wnioskować mogą właściciele małych i średnich firm, które stawiają pierwsze kroki w eksporcie. Do podziału jest 65 mln zł. Inna pula pomoże firmom działającym do roku które stawiają na e-usługi (wnioski od 26 października). Trzy dni wcześniej zakończy się przyjmowanie dokumentów w konkursie dotyczącym wspierania biznesu typu B2B.
Więcej informacji na www.larr.lodz.pl

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.