KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Podsumowanie wizyty delegacji łódzkich przedsiębiorców w Aktobe (Kazachstan)
2012-11-15

Uprzejmie informujemy, że w dniach 27-31 października br. miała miejsce Misja Gospodarcza firm z Województwa Łódzkiego w Aktobe (Kazachstan). W skład delegacji Woj. Łódzkiego weszły następujące firmy:

 

– Zakłady Drobiarskie „DROB-BOGS”,

– Europejskie Centrum Gospodarcze Sp. z o.o.,

– MIWI-URMET Sp. z o.o.,

– LADY KAMA Sp. J.,

– PPHU VIMAX,

– PAFANA S.A.

 

Celem wyjazdu było rozeznanie możliwości i warunków nawiązania kontaktów polskich przedsiębiorstw z kazachstańskimi partnerami, a co za tym idzie zaciśnięcia współpracy międzyregionalnej pomiędzy Województwem Łódzkim a Obwodem Aktiubińskim oraz udziału w przyszłorocznej Polskiej Wystawie Narodowej w Aktobe.

 

Uczestnikom niniejszej delegacji towarzyszył Pan Andrzej Stefański – I Radca, Kierownik WPHI w Ałmaty oraz Pan Roman Grzeczyński – Dyrektor Petro Global Serwis – spółki polsko-kazachstańskiej.

Strona kazachstańska zorganizowała liczne spotkania biznesowe, spotkania z miejscową Polonią oraz zapewniła zakwaterowanie, wyżywienie i środki transportu w Aktobe dla łódzkich przedsiębiorców.

 

Ponadto Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Pan Przemysław Andrzejak odbył również spotkania z władzami Województwa Aktiubińskiego.

 

Po zakończeniu Misji Gospodarczej Województwa Łódzkiego, jej uczestnicy będą kontynuować negocjacje handlowe z partnerami kazachstańskimi, poznanymi podczas pobytu w Aktobe, w celu zawarcia kontraktów.

 

W odpowiedzi na wizytę łódzkich przedsiębiorców w Kazachstanie będziemy gościć delegację z Aktobe w dniach 19-23.11.2012r.

 

Organizatorzy Misji Gospodarczej Woj. Łódzkiego do Aktobe:

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., holding Pana Marała Itiegułowa, Akimat wojewódzki w Aktobe oraz WPHI w Ałmaty.

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.