KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Podsumowanie wizyty łódzkich przedsiębiorców w Aktobe (Kazachstan)
2013-10-09

W dniach 29 września – 4 października br. odbyła się misja gospodarcza firm z Województwa Łódzkiego do Aktobe (Kazachstan), związana z udziałem w  Polskiej Wystawie Narodowej w ramach targów „Europa- Azja. Współpraca bez granic”.

Organizatorem wyjazdu delegacji z regionu łódzkiego była Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

W misji uczestniczyły następujące firmy:

– „marczak” Krzysztof Marczak,

– Syntex Sp. z o.o.,

– PPHU Krajewski,

– LADY KAMA Sp. J.,

– Rabionek,

– „PPH Kasia” Katarzyna Makulska

Podczas wyjazdu łódzkie firmy odbyły szereg spotkań, które pozwoliły im rozeznanie możliwości i warunków nawiązania kontaktów polskich przedsiębiorstw z kazachstańskimi partnerami. Udział  w Polskiej Wystawie Narodowej umożliwił zaistnienie w świadomości potencjalnych partnerów i poznanie specyfiki kazachstańskiego rynku.

Ze względu na swoje położenie, Aktobe to nie tylko możliwość szansa promocji w Kazachstanie, ale i okno na rynek rosyjski.

Targi EUROPA-AZJA. WSPÓŁPRACA BEZ GRANIC to miejsce nawiązania kontaktów handlowych przez polskie przedsiębiorstwa działające w wielu sektorach gospodarki m.in. budownictwie, przemyśle maszynowym, naftowo-gazowym, ochronie środowiska, przemyśle lekkim, spożywczym i informatycznym.

W ramach targów, dla polskich wystawców odbyło się także seminarium gospodarcze: „Polsko-Kazachstańska współpraca gospodarcza – potencjał polskich specjalności eksportowych”, poprowadzone przez Pana Włodzimierza Kurowskiego, Radcę WPHI Ambasady RP w Republice Kazachstanu, który towarzyszył polskim uczestnikom targów przez cały okres ich trwania.

 

Po zakończeniu misji gospodarczej Województwa Łódzkiego, jej uczestnicy będą kontynuować negocjacje handlowe z partnerami kazachstańskimi, poznanymi podczas pobytu w Aktobe, w celu zawarcia kontraktów handlowych.

 

Misja gospodarcza firm z Województwa Łódzkiego do Kazachstanu współfinansowana była ze środków RPO WŁ w ramach projektu „Promocja przedsiębiorstw z Województwa Łódzkiego poprzez organizację targów i misji gospodarczych celem ekspansji na światowe rynki zagraniczne”.

 

 

belka

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.