KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Polscy Czempioni z Łódzkiego
2012-06-01

W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi zainaugurowany został projekt „Polski Czempion”, realizowany w wybranych regionach przez firmę PwC we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz władzami poszczególnych regionów. Konferencję otworzyła wicemarszałek województwa łódzkiego Dorota Ryl.

Jak podkreśliła wicemarszałek Ryl, celem przedsięwzięcia jest dalekowzroczna promocja polskich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego i wsparcie ich w ekspansji na światowe rynki. Zakłada się wypromowanie w ciągu dekady kilku polskich firm, które mają szansę osiągnąć zasięg globalny, pozostając związanymi z regionem łódzkim.

Spotkaniu współprzewodniczyli partnerzy z PwC – Ryszard Petru oraz Piotr Wyszogrodzki. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz reprezentanci firm z regionu łódzkiego, które będą ubiegać się o prestiżowy tytuł „Polskiego Czempiona”: Adamed Sp. z o.o., AMZ Kutno Sp. z o.o., Ceramika Paradyż Sp. z o.o., Ceramika Tubądzin Sp. z o.o., Ericpol Sp. z o.o., Ferax Sp. z o.o., Jantoń S.A., Mako-Lab SA, Pamapol SA, Pelion SA, Union Chocolate Sp. z o.o. i Wielton SA.

Na spotkaniu zaprezentowane zostały zaproszone firmy oraz ich dotychczasowe doświadczenia w zakresie ekspansji na rynki międzynarodowe.

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.