KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Radcy handlowi ambasad w Łódzkiem
2013-04-22

Na zaproszenie Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego oraz Przemysława Andrzejaka, prezesa zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. do naszego regionu przyjechali radcy handlowi ambasad oraz przedstawicie izb gospodarczych. Podczas dwudniowej wizyty goście mieli okazję zapoznać się z potencjałem gospodarczym województwa łódzkiego oraz odwiedzili działające w regionie firmy.

– Chcemy pozyskać partnerów do rozmów gospodarczych, a zarazem znaleźć przyjaciół, którzy chcieliby z nami być i do nas przyjeżdżać. Ziemia Łódzka to nowoczesne i przyjazne miejsce, to także ludzie tu mieszkający, samorządy lokalne, organizacje zrzeszające przedsiębiorców, którzy są otwarci na kontakty z przedsiębiorcami zagranicznymi. Każda inicjatywa, każde zapytanie z państwa strony spotka się z odpowiedzią. Mam nadzieję, że po tym pobycie w Łódzkiem tych pytań będzie wiele, a państwo zechcą u nas bywać częściej – zachęcał gości Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Do Łódzkiego przybyli goście z ambasad Austrii, Chin, Chorwacji, Hiszpanii, Japonii, Kazachstanu, Nigerii, Rosji i Węgier oraz przedstawiciele Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Polsko-Kazachstańskiej  Izby Handlowo-Przemysłowej oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W środę uczestnikom wizyty zaprezentowane zostały tereny inwestycyjne m.in. w Strykowie, Konstantynowie i Aleksandrowie Łódzkim, obejrzeli też budowę dworca Łódź Fabryczna. W czwartek podczas konferencji na zamku w Uniejowie goście mieli okazję poznać potencjał gospodarczy oraz strategię województwa łódzkiego. Przekonali się też o możliwościach inwestycyjnych w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. O tym jak prowadzi się biznes w naszym regionie opowiedzieli przedstawiciele firm Infosys BPO Poland Sp. z o.o. oraz Häring Polska Sp. z o.o. Po południu goście odwiedzili JTI Poland Sp. z o.o. (Japan Tobacco International).

– Zależy nam na inwestycjach w województwie łódzkim, ale także na tym, by nasi przedsiębiorcy mogli inwestować za granicą – mówił Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Jak zapewnił marszałek Witold Stępień, niebawem zorganizowane zostaną kolejne tego typu spotkania, tak by zaprezentować cały potencjał gospodarczy atrakcyjnego regionu łódzkiego.

– Jesteśmy przekonany, że prowadzone podczas wydarzenia rozmowy przyczynią się do zintensyfikowania współpracy w zakresie wymiany handlowej i inwestycyjnej oraz nawiązania partnerstwa regionów – dodał marszałek

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.