KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Radomszczanie walczą o pieniądze na własny biznes
2010-03-15

Wkrótce wiadomo będzie, kto otrzyma unijną dotację w wysokości 40 tys. złotych na założenie własnej firmy.Zakończył się właśnie nabór do dwóch projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego „Wirtualny biznes” i „Spełniona w biznesie”. Projekty skierowane są do bezrobotnych mieszkańców powiatu.
– Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy, komis samochodowy, sklep z odzieżą dla niemowląt – takie m.in. firmy chcą założyć mieszkańcy powiatu radomszczańskiego za unijne pieniądze. Wpłynęło wiele ciekawych pomysłów na biznes, a to będzie ważnym, choć niejedynym kryterium oceny – mówi Błażej Moder, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Agencja lada chwila przystąpi do oceny wniosków.
– Uczestnicy każdego konkursu, którzy otrzymają największą liczbę punktów, zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które ostatecznie zdecydują o tym, kto dostanie wsparcie na własny biznes. Wyniki znane będą w kwietniu – dodaje Moder.
Jak się dowiedzieliśmy, jedna z radomszczańskich uczestniczek konkursu „Spełniona w biznesie” chce projektować i robić biżuterię.
– Do tej pory hobbystycznie robiłam różne ozdoby dla siebie i znajomych, a że podobały się, pomyślałam o założeniu takiej firmy – pisze w swoim wniosku przyszła bizneswoman.
Wsparcie w obu konkursach otrzyma łącznie 80 osób. Każdy zwycięzca dostanie do 40 tys. zł dotacji na wydatki związane z założeniem firmy i tzw. wsparcie pomostowe, czyli 1,1 tys. zł przez 6-12 miesięcy, np. na płacenie czynszu.

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.