KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź w mieście Chengdu w Chinach
2014-07-08

Miło nam Państwa poinformować, że w dniu 13 czerwca 2014 r. oficjalnie zostało uruchomione Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź w mieście Chengdu w Chinach. Podczas oficjalnej wizyty Pana Marcina Bugajskiego, członka zarządu województwa łódzkiego oraz Marka Cieślaka, pierwszego wiceprezydenta Miasta Łodzi została przecięta czerwona wstęga.
W uroczystym wydarzeniu wizęli udział przedstawiciele Ambasady RP w Pekinie:  Tadeusz Chomicki – Ambasador RP w Pekinie oraz Marcin Studenny – II Sekretarz WPHI Pekin.

 

Zachęcamy Państwa do współpracy służącej wzmocnieniu potencjału firm i uzyskaniu efektu synergii działań w zakresie wspólnej inicjatywy Województwa Łódzkiego oraz Miasta Łodzi jaką jest otwarcie Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego i Miasta Łódź w Chengdu w Chinach. Biuro znajduje się w Centrum Innowacji UE The EU Project Innovation Centre (EUPIC), www.eupic.org.cn   będącym kompleksową platformą służącą utrzymaniu współpracy handlowej, inwestycyjnej i technologicznej pomiędzy UE a Chinami. Główną ideą funkcjonowania Biura jest pomoc przedsiębiorcom z Województwa Łódzkiego w zdobywaniu rynku w Państwie Środka.

 

W Biurze organizowane są różnego rodzaju akcje mające na celu wypromowanie produktów z naszego regionu. Jedną z takich inicjatyw jest Open Showroom umożliwiający przesłanie do Biura materiałów reklamowych firm zainteresowanych eksportem do Chin. Wszelkie działania prowadzone są nieodpłatnie. To doskonałe narzędzie i krok w stronę zbudowania rzeczywistej współpracy między rynkiem chińskim a produktami z regionu łódzkiego.

 

Wyrażamy gotowość do ścisłej współpracy w nadziei na nowe otwarcie w polityce rozwoju przedsiębiorczości Województwa Łódzkiego, którego motorem staną się powyższe inicjatywy. Liczymy na Państwa zaangażowanie w rozpowszechnianie informacji o tym niezwykle ważnym i perspektywicznym projekcie, jakim jest Biuro w Chengdu. Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa pomysły i propozycje wspólnych działań w zakresie wsparcia ekspansji firm z Województwa Łódzkiego na rynku chińskim. Będziemy wdzięczni za umieszczenie informacji o Biurze na Państwa stronie internetowej.

Więcej informacji o Biurze, showroomie, wydarzeniach znajdziecie Państwo na stronie www.lodzkie.pl/biznes

 

PL

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.