KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Spotkanie z ambasadorem Kazachstanu
2013-02-26

Łódzkie uczelnie szansą na rozwój współpracy kulturalno-biznesowej z Kazachstanem” – Ta szczytna idea przyświecała spotkaniu ambasadora Republiki Kazachstanu w Polsce, Jerika Utembajewa z rektorami największych łódzkich uczelni, zorganizowanego przez ŁARR SA. Podczas spotkania Pan ambasador zapoznał się z osiągnięciami i programami współpracy zagranicznej Uniwersytetu Łódzkiego (reprezentowanego przez prof. dr hab. Zofię Wysokińską  – Prorektora ds. Współpracy z Zagranicą), Uniwersytetu Medycznego (reprezentowanego przez prof. dr hab. n. med. Pawła Górskiego –  Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) i Politechniki Łódzkiej (reprezentowanego przez prof. dr hab. inż. Piotra Paneth – Prorektora ds. nauki). Pan ambasador był pod wrażeniem osiągnięć na polu edukacji i współpracy zagranicznej łódzkich uczelni z innymi ośrodkami akademickimi w Europie i poza jej granicami oraz zapewnił o chęci nawiązania bliższych relacji z kazachskimi uczelniami wyższymi.

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.