KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Start-up Sprint Łódź: 17-19 czerwca 2016 r. Park Naukowo – Technologiczny Brukowa Business Center
2016-06-13

Rusza pierwsza edycja Startup Sprint Łódź

 

W dniach 17-19 czerwca br. w Parku Naukowo-Technologicznym Brukowa Business Center, w Łodzi, będzie organizowana pierwsza edycja Startup Sprint Łódź. Startup Sprint jest trzydniowym wydarzeniem, w trakcie którego uczestnicy rozwijają swoje idee biznesowe lub prosperujące firmy. Efekty ich pracy są prezentowane w niedzielne popołudnie przed jury i inwestorami. Uczestników wspiera grono mentorów.

 

Po Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Katowicach Startup Sprint zagości w Łodzi. Uczestnicy będą mieli okazję do współpracy w gronie piętnastu doświadczonych mentorów. W ich gronie znajdą się m.in.: Arkadiusz Piechocki z SpeedUp Venture Capital Group, Michał Olszewski z Starter Rocket, Karolina Liberka z Marketingu w Praktyce, Jasiek Kowalski z CoWalski – Aleja inspiracji, Zbigniew Klepacz z Klepacz Wąsik Wójcik Radcowie Prawni, Tomasz Kolinko z AppCod.es, Radosław Szczygieł z Radek Szczygieł Design, Filip Miłoszewski z Listonic, Marta Bellon z Business Insider Polska, Przemysław Pomykalski z Uniwersytetu Łódzkiego, Przemysław Turowski z Brukowa Business Center, Anna Szwiec z Sabre Poland, Magdalena Wysocka z Naspers Classifieds.

 

W piątkowy wieczór uczestnicy zgromadzą się, aby w czasie jednej minuty przedstawić swoje pomysły. Następnie podzielą się na zespoły, zaczną pracę nad projektami. W czasie całego wydarzenia wspierać ich będą specjaliści z różnych dziedzin. Uczestnicy Sprintu będą mieli okazję zasięgnąć wiedzy m.in. dotyczącej sprzedaży, finansowania projektu, nawiązywania relacji z mediami, marketingu, aspektów prawnych, nawiązywania relacji biznesowych.

 

Organizatorem Startup Sprint Łódź jest park naukowo-technologiczny Brukowa Business Center oraz działający w jego ramach Inkubator Elektrotechniki.

 

Wydarzenie jest dedykowane dla osób, które mają własny pomysł na biznes, dla tych którzy prowadzą już własną firmę i chcą ją z sukcesem rozwinąć. Dla wszystkich tych, którzy szukają osób do zespołu, chcą do niego dołączyć lub kreatywnie spędzić weekend.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, jedną z głównych jest weekendowy pobyt w Karpaczu dla całego zwycięskiego zespołu.

 

Startup Sprint Łódź to okazja do zdobycia praktycznej wiedzy od doświadczonych ekspertów, rozwinięcia pomysłu lub firmy, zdobycia finansowania, poznania nowych ludzi, a także kreatywnego spędzenia weekendu i zdobycia nagród.

Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów znajduje się na stronie: lodz.startupsprint.org

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.