KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
2013-10-21

W dniach 18 – 24 listopada odbędzie się szósta już edycja międzynarodowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wydarzenia, w ramach którego przedsiębiorcy, trenerzy, mentorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.

Organizatorem ŚTP w Polsce jest Forum Młodych Lewiatan. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Prezydent m.st. Warszawy, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, PARP, Wojewoda Mazowiecki oraz Rzetelna Firma. Sponsorami i partnerami wydarzenia są m.in. Amway Polska oraz Rzetelna Firma. W skład Komitetu Koordynacyjnego wydarzenia wchodzą: Forum Młodych Lewiatan, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Deloitte, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Mint Media. W tym gronie nie mogło zabraknąć Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, która również włączyła się w przygotowania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w regionie łódzkim. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, wspierana przez takie osobistości, jak Barack Obama, Bill Clinton, Hilary Clinton, Gordon Brown czy Sir Richard Branson. Głównym pomysłodawcą Światowego Tygodnia był Carl Schramm – CEO amerykańskiej Fundacji Kauffmanna. Twórcy i organizatorzy Światowego Tygodnia mają na celu promocję przedsiębiorczości rozumianej nie tylko jako prowadzenie własnej działalności gospodarczej, ale także jako świadomego kształtowania ścieżki kariery zawodowej, rozwijania wiedzy i umiejętności. 

W tym roku organizatorzy i uczestnicy Polskiej edycji będą zastanawiać się nad przyszłością przedsiębiorczości w naszym kraju, w szczególności w kontekście przedsiębiorczości młodych.

Organizatorzy przyjmują jeszcze zgłoszenia podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach ŚTP. Szczegóły na www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Zapytania można przesyłać mailowo na kontakt@fmlewiatan.pl

Kontakt z ramienia ŁARR S.A.

Tomasz Piestrak

Tel 42 664 37 60

t_piestrak@larr.lodz.pl

 

Kontakt dla mediów:

Adam Kądziela

Tel. 514 955 536

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.