KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Szef agencji się nie ugiął
2010-04-20

Miał dostać od 3 do 5 procent wartości inwestycji. A mowa jest o budowie sieci szerokopasmowego internetu w Łodzi, wycenianej na 154 mln. To oznacza, że łapówka, którą Krzysztof W. chciał wręczyć prezesowi Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wynosiła co najmniej 4,5 mln. Ten jednak nie wziął pieniędzy. Zamiast tego poszedł do ABW.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania „Krzysztof W. jest oskarżony o składanie obietnicy udzielenia prezesowi ŁARR korzyści majątkowej w kwocie co najmniej 4,5 mln zł. Miało to nakłonić prezesa do +ustawienia+ przetargu na realizację projektu Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej, czyli szerokopasmowego internetu”.

Z ustaleń prokuratury wynika, że oskarżony zabiegał o spotkania z prezesem ŁARR. Do spotkań takich doszło w marcu i kwietniu 2009 r. w Warszawie i Łodzi.

Za „ustawienie” przetargu Krzysztof W. miał obiecać prezesowi ŁARR od 3 do 5 proc. wartości projektu wycenionego na 154 mln zł. Pieniądze miały być przelane na konto jednego z cypryjskich banków, do którego prezes ŁARR miał otrzymać kartę.

Podczas rozmów Krzysztof W., zdaniem prokuratury, miał się powoływać na znajomości w Telekomunikacji Polskiej sugerując, że bez jego zgody i wstawiennictwa projekt nie będzie mógł być zrealizowany.

Prezes ŁARR nie przystał na ofertę złożoną przez Krzysztofa W. i poinformował o niej ABW.

W maju 2009 r. Krzysztof W. został zatrzymany. Później zwolniono go za poręczeniem majątkowym. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Potwierdził jedynie, że spotykał się z prezesem ŁARR.

Przygotowany przez prokuraturę akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu rejonowego Łódź-Widzew. Krzysztofowi W. grozi kara do 12 lat więzienia.

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.