KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Tanie kredyty z UE. Pożycz pieniądze od „Jeremiego”
2011-06-13

We wrześniu 2009 roku urząd marszałkowski zlecił Bankowi Gospodarstwa Krajowego utworzenie i zarządzanie funduszem powierniczym. Miał on zacząć pożyczać pieniądze firmom jeszcze w 2010 roku, jednak przygotowanie operacji zajęło więcej czasu, niż planowano.

Krzysztof Borkowski, wiceprezes Zarządu Business Centre Club: – Program „Jeremie” to bardzo ważna inicjatywa dla firm. Wielu przedsiębiorców na nią czeka. Szkoda tylko, że trwało to prawie tyle, co ciąża słonicy.

– We wtorek o godz. 8 zaczynamy pożyczać pieniądze – zapowiada Witold Stępień, marszałek województwa.

Kredyt – od 15 tys. do 500 tys. zł – będzie można wydać na roboty budowlane, zakup nieruchomości, maszyn, komputerów, oprogramowania czy samochodu. Mogą je dostać mali, średni i duzi przedsiębiorcy. Oprocentowanie – od dwóch do dwóch i pół procent. – Decyzja kredytowa będzie zapadać w ciągu dwóch tygodni – zapewnia Maciej Kokotek, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

BGK przeznaczył na pożyczki – na początek – 20 mln zł. Docelowo ma to być ponad 100 mln zł.

O pieniądze można się starać w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – „Jeremie” ma jeszcze jedną ważną zaletę – mówi Przemysław Andrzejak, prezes ŁARR. – O pożyczki w tym funduszu mogą się starać firmy, które nie miałyby szans na komercyjny kredyt w banku, na przykład z powodu wysokości zabezpieczenia.

– To bardzo atrakcyjna oferta. Szczególnie ze względu na niskie oprocentowanie – mówi Tomasz Szadziul, zastępca prezesa zarządu firmy HG Technic, która sprzedaje części zamienne do maszyn przemysłowych największym producentom sprzętu AGD w Łodzi. – Szukamy właśnie 200 tys. zł na zakup specjalistycznych urządzeń do diagnostyki łożysk. Program „Jeremie” wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Więcej informacji na larr.lodz.pl lub jeremie.com.pl .

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.