KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA
2012-09-18

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, iż  w listopadzie odbędzie się czwarta edycja Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA.

Targi GMINA, odbędą się w dniach 20-23 listopada br. w Poznaniu. Na miejscu spotykają się  producenci i dostawcy usług usprawniających funkcjonowanie regionów z reprezentantami samorządów, odpowiedzialnymi za realizację zadań własnych jednostek samorządów terytorialnych. Wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem Nowoczesne Narzędzia dla Rozwoju Regionów.

Udział w targach GMINA umożliwia skuteczne dotarcie do kierownictwa instytucji regionalnych i urzędów państwowych. Na targach zapoznają się Państwo z najbardziej nowoczesnymi i efektywnymi ekonomicznie rozwiązaniami polepszającymi jakość i komfort życia lokalnych społeczności. W ramach targów można osobiście zapoznać się z działaniem oferowanych urządzeń i produktów oraz skorzystać z fachowych porad obecnych na stoiskach ekspertów.

Zwiedzający targi GMINA – wójtowie, sołtysi, burmistrzowie, prezydenci i starostowie będą mogli wystąpić w roli wystawców prezentujących ofertę inwestycyjną własnych regionów. Będzie to możliwe podczas odbywającego się w ramach targów GMINA Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD.

Targom GMINA towarzyszy interesujący program wydarzeń a w nim m.in. VI Zjazd Gospodarczy Miast i Regionów organizowany przez patrona honorowego targów – Związek Miast Polskich. Ponadto, targi GMINA odbędą się w towarzystwie dwóch wydarzeń o dłuższej tradycji – XXIV Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO oraz XXIV Międzynarodowych Targów Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA.

Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją targów GMINA objęły takie instytucje jak: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, Unia Metropolii Polskich, Fundacja Promocji Gmin Polskich, Związek Powiatów Polskich, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. (MTP)

 

Szczegółowe informacje na temat targów Gmina znajdą Państwo na stronach internetowych http://gmina.mtp.pl/pl/http://investfield.mtp.pl/pl/

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.