KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Tydzień Przedsiębiorcy 11-15 wrzesień 2017 r. Bezpłatne seminaria, ZUS dla Biznesu.
2017-09-08

II Oddział ZUS w Łodzi zaprasza do udziału w wydarzeniu o nazwie „Tydzień Przedsiębiorcy” organizowanym jest z myślą o płatnikach składek oraz osobach, którzy płatnikami dopiero zamierzają zostać. Podczas bezpłatnych seminariów pracownicy ZUS omówią tematy, które niezmiennie interesują klientów (m.in. zasady rozliczania oraz wypłaty świadczeń krótkoterminowych z ubezpieczenia społecznego, obowiązki osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej). Zostaną również przedstawione planowane zmiany i udogodnienia dla przedsiębiorców (e-składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie).  Proponujemy codziennie inne zagadnienia.  Tegoroczną edycję Tygodnia Przedsiębiorcy w II Oddziale w Łodzi patronatem objęła Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łodzi z którą oddział współpracuje w ramach wspierania przedsiębiorczości.

 

W ramach Tygodnia Przedsiębiorcy eksperci ZUS zapraszają:

 

– na Sale Obsługi Klientów do wszystkich jednostek II Oddziału w Łodzi w godzinach pracy jednostek,

 

– do udziału w bezpłatnych szkoleniach w siedzibie  II  oddziału w  Łodzi przy ul. Kilińskiego 7/11 w Zduńskiej Woli, Inspektoratów w Sieradzu przy ul. Piłsudskiego 8 oraz w  Łodzi przy ul. Lipiec Reymontowskich 11. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na szkolenia prowadzone są zapisy pod numerami 43 823-32-63  lub 43 824-56-56 wew. 319, 321 bądź na  adresy e-mail: katarzyna.gracka@zus.pl, aleksandra.banachowska@zus.pl

 

– dyżury  ekspertów ZUS  w wydziałach ewidencji działalności gospodarczej  w siedzibach   Urzędów  Gmin i Miast. W trakcie dyżurów pracownicy będą promować  m.in.: elektroniczne formy kontaktu z ZUS, e-składkę, PUE oraz odpowiadać na pytania przyszłych i obecnych płatników z obszaru ubezpieczeń społecznych. Dodatkowo w trakcie dyżuru będzie można zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dyżury zostaną zorganizowane odpowiednio w Urzędzie Gminy w Zduńskiej Woli 11 września, Urzędzie  Miasta w  Sieradzu 12 września, Urzędzie Miasta w Wieluniu 13 września, Urzędzie Miasta w Pabianicach 14 września  oraz w Urzędzie Gminy w Dobroniu 15 września. Dyżur będzie się odbywał w godzinach od 10.00 do 12.00) .

 

Do pobrania:

Harmonogram – seminaria

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.