KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Mozambiku i Botswany 30.08 – 5.09.2015
2015-08-19

W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji
Zagranicznych informujemy o planowanej misji gospodarczej do Mozambiku i Botswany.

 

Celem misji, organizowanej w ramach programu Go Afirca, jest intensyfikacja kontaktów gospodarczych pomiędzy polskimi i afrykańskimi partnerami gospodarczymi oraz promocja polskiej gospodarki w Mozambiku i Botswanie.

 

Wstępny program zakłada wylot z Polski w dniu 30 sierpnia 2015 (lot przez Monachium i Johannesburg do Maputo). W Mozambiku przewidziany jest udział przedsiębiorców w wielobranżowych targach FACIM 2015 – Mozambique International Trade Show, udział w
seminarium gospodarczym oraz w spotkaniach b2b. Pobyt w Mozambiku planowany jest do 2.09.2015.

 

W kolejnym etapie misja uda się do Gaborone (3-4.09.2015), gdzie również przewidziany jest udział w seminarium gospodarczym i spotkaniach b2b. W obu krajach przewidziane są także spotkania z przedstawicielami organizacji międzynarodowych (delegatury UE, UNDP, UNIDO, Bank Światowy), które są odpowiedzialne za wdrażanie na miejscu programów rozwojowych dla tych państw. Powrót do Polski zaplanowany jest na 5 września 2015.

 

Organizatorzy zapewniają uczestnikom misji bezpłatny udział w targach, seminariach gospodarczych, spotkaniach b2b oraz wszystkich dodatkowych spotkaniach organizowanych podczas pobytu. Zapewniamy również transport lokalny. Po stronie uczestników misji są
koszty związane z przelotem oraz zakwaterowaniem . Obywatele RP nie potrzebują wiz do Botswany, natomiast w przypadku Mozambiku wizę jednorazową można otrzymać na lotnisku w Maputo. Niemniej, organizatorzy zbiorą Państwa paszporty w celu ich grupowego wizowania w Ambasadzie Mozambiku w Berlinie. Koszt wizy to ok. 60 USD.

 

W związku z powyższym zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy do udziału w misji.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy: robert.braiter@paiz.gov.pl lub telefoniczny: 22 334 98 46

 

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.