KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Zapraszamy na Startup Weekend Łódź . 16-18 stycznia 2015 r. Łódź Art Inkubator.
2015-01-14

 

W dniach 16-18 stycznia 2015 r. w Art_Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi odbędzie się druga edycja wydarzenia o nazwie „Startup Weekend Łódź”, które przeznaczone jest dla młodych, innowacyjnych, twórczych i przedsiębiorczych osób.

 

Startup Weekend to globalna społeczność młodych i aktywnych przedsiębiorców, projektantów, designerów, którzy uczą się od podstaw, jak zakładać start-upy i odnosić sukces w biznesie.  To największa globalna inicjatywa tego typu, dzięki której zorganizowano ponad 400 wydarzeń w 100 państwach na całym świecie.

 

Wszystkie Startup Weekendy mają ten sam scenariusz: uczestnicy mają możliwość zaprezentować swoje pomysły i poddać je ocenie. Zespoły formują się wokół najciekawszych i najbardziej obiecujących pomysłów. Potem zaczynają się 54 godziny wytężonej pracy: tworzenie modelu biznesowego, kodowanie, projektowanie, prototypowanie i walidacja rynkowa. Punktem kulminacyjnym są prezentacje gotowych do wdrożenia projektów przed doświadczonymi liderami biznesu, którzy są kolejnym źródłem informacji zwrotnej dla zespołu 

 

Startup Weekend jest adresowany głównie dla następujących grup:

 

1.     pomysłodawców, młodych przedsiębiorców szukających możliwości

realizacji swoich projektów („Non-Technical”),

 

2.     projektantów, specjalistów od użyteczności i designu, którzy chcą
pracować twórczo, niezależnie i często uczestniczą w inicjatywach
projektowych jako freelancerzy, („Designers”)

 

3.     programistów i specjalistów od technologii mobilnych i internetowych,
którzy uwielbiają nowe wyzwania i rozwiązywanie problemów, dlatego podobnie
jak projektanci, często szukają nowych pól do realizacji swoich umiejętności
technicznych („Developers”).

 

 

Globalny organizatorem wydarzeń o nazwie Startup Weekend jest amerykańska Kauffman Foundation. Jest to organizacja non-profit z siedzibą w Seattle, USA, ale jej zwolenników i propagatorów można znaleźć  w miastach na wszystkich kontynentach: od Mongolii po RPA, od Londynu po Brazylię uczestnicy biorą udział w weekendowych warsztatach, aby zaprezentować swoje pomysły, utworzyć zespoły i… założyć start-upy.

 

 

Harmonogram wydarzenia i zapisy dostępne pod linkiem.
http://www.up.co/communities/poland/lodz/startup-weekend/5138

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.