KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Zaprojektuj swój sukces! Festiwal Myślenia Projektowego.
2016-05-04

Ruszyła już rejestracja na Festiwal Myślenia Projektowego – Łódzkie 2016 (www.dt.lodzkie.pl). Wszystkich pomysłowych, ciekawych świata, którzy wierzą, że mogą być kreatorami rzeczywistości, chcących odkrywać nowe możliwości rozwoju zapraszamy na kolejny „wybuch pomysłowości” w Łódzkiem. W programie kilkadziesiąt warsztatów, wystawy, wirtualne prezentacje i wiele innych atrakcji. W tym roku wydarzenia festiwalowe zagoszczą w Łodzi, Sieradzu i Wieluniu.

 

Celem Festiwalu jest pokazanie kreatywnego potencjału regionu łódzkiego i stworzenie przestrzeni dla jego rozwoju. – Chcielibyśmy mieć wpływ na otaczający nas świat i budować przyjazne środowisko do życia, pracy, spędzania wolnego czasu. Dlatego chcemy udostępnić przestrzeń do budowania lepszego otoczenia i zaprojektowania sukcesu
w wymiarach wpływających na jakość naszego życia – mówi Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego.

 

Festiwal będzie okazją do wzięcia udziału w ciekawych przedsięwzięciach, w trakcie których będzie można spotkać ciekawych ludzi, praktyków i trenerów, którzy mogą zainspirować do identyfikacji problemów i potrzeb oraz do szukania dla nich nieszablonowych i skutecznych rozwiązań. – Twórcze podejście do wyzwań obecnych czasów, nawyk uwzględniania potrzeb wszystkich zaangażowanych interesariuszy to krok w kierunku innowacji, nowoczesności, ale także podnoszenia jakości życia mieszkańców – zaznaczył Stępień.

 

Albert Einstein powiedział, że „szaleństwem jest robić rzeczy w stary sposób i oczekiwać nowych rezultatów”. I właśnie takich nowych sposobów będziemy szukać podczas Festiwalu Myślenia Projektowego – Łódzkie 2016. – W czasie tegorocznej edycji będziemy diagnozować i rozwiązywać problemy w sferze edukacji, innowacji społecznych, zdrowia, administracji publicznej, biznesu i wielu innych – mówi Maciej Łaski, Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. – Dzięki Festiwalowi, po raz kolejny udowodnimy, że wchodząc w buty naszego odbiorcy  i szanując jego potrzeby, możemy znaleźć sposoby na ich zaspokojenie – dodaje.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu obejmie kilkadziesiąt wydarzeń w Łodzi i regionie. Zajęcia angażujące mieszkańców w promocję regionu odbędą się w Sieradzu, natomiast warsztaty innowacji zostaną zorganizowane w zakładach Wielton w Wieluniu. Wszystkie aktywności festiwalowe mają inspirować do zmiany i zachęcać do działania.

 

Myślenie projektowe u podstaw swojej idei stawia na odbiorcę. W dzisiejszych czasach trudno jest przewidzieć, czy produkt projektowany współcześnie, będzie odpowiadał na zapotrzebowanie odbiorców za 2-3 lata. Dzięki design thinking jesteśmy w stanie nie tylko spróbować zaprojektować taki produkt, ale także sprawdzić czy rzeczywiście jest czym czego chcą nasi klienci. Myślenie projektowe polega na zaangażowaniu jak największej liczby różnych grup społecznych, bo tylko to gwarantuje pojawianie się naprawdę kreatywnych rozwiązań, dlatego Festiwal skierowany jest do uczniów, studentów, przedsiębiorców, seniorów i mieszkańców.

 

Wydarzenia, które znajdą się w programie Festiwalu pokażą, że można odnieść sukces prowadząc działalność, której efekty zaspokajają rzeczywiste potrzeby klientów, zaprojektować usługi publiczne budujące tożsamość regionalną
i dumę lokalną i uczyć tak, aby przekazać pożądane na rynku pracy kompetencje.

 

„Misja design thinking polega na przekładaniu obserwacji na zrozumienie, a zrozumienia na produkty i usługi, które czynią nasze życie lepszym.” (Tim Brown). Festiwal Myślenia Projektowego pokaże, że każdy może być kreatywny, mieć odwagę do podejmowania wyzwań, dzięki którym wykreuje prawdziwą wartość dla siebie i innych.

 

 

Organizatorem Festiwalu jest Województwo Łódzkie.

 

 

Program i rejestracja na: http://www.dt.lodzkie.pl/program-0

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na:

www.dt.lodzkie.pl

oraz

https://www.facebook.com/events/949255858484933/

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.