KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Zaproszenie na III Forum Regionów Polska – Chiny. 28-29 czerwca w Łodzi
2015-06-11

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza na  III Forum Regionów Polska – Chiny, które zaplanowane jest na 28-29 czerwca w Łodzi. Forum to najważniejszy w tym roku cykl debat i spotkań poświęcony polsko – chińskim relacjom. Rejestracja odbywa się przez stronę http://polskachiny.lodzkie.pl/ . Swój udział w wydarzeniu potwierdził już m.in. Minister Spraw Zagranicznych, Grzegorz Schetyna.

 

Głównym celem wydarzenia jest sprowokowanie dyskusji jak ułożyć chińsko-polskie stosunki gospodarcze oraz maksymalnie wykorzystać potencjał ekonomiczny Nowego Jedwabnego Szlaku. Program „One Belt and One Road – jeden pas i jedna droga, to strategia międzynarodowa Chin, która polega na rozwoju sieci połączeń morskich i kolejowych z całym światem. Jedno z nich prowadzi z Chin przez Azję do Europy, nawiązując do historycznego Jedwabnego Szlaku.

 

Nie zabraknie również dyskusji o rozwoju regionów i stworzeniu platformy wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządów, administracji publicznej i biznesu w zakresie transportu, nowoczesnego zarządzanie miastem i regionem, promocji biznesu i turystyki oraz wymiany edukacyjnej.

 

Chiny zmieniają model gospodarczy koncentrując się na budowie rynku wewnętrznego, ale
w najbliższych latach pozostaną motorem napędowym globalnej gospodarki. Dobrze rozwinięty handel z Chinami może przynieść nawet dwuprocentowy roczny wzrost polskiego PKB – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. Musimy spróbować to wykorzystać i nauczyć się jak rozwijać biznes na największym rynku świata – dodaje.

 

W wydarzeniu udział potwierdziło już ponad 150 chińskich uczestników reprezentujących min.: Pekin, Shaanxi, Liaoning, Jilin, Shanghai, Zhejiang,Shandong, Hunan, Guangdong, Guangxi, Syczuan, Gansu, Tianjin, Chongqing, Shenyang, Ningbo i Shenzhen.

 

Głównym organizatorem Forum, odbywającego się pod Patronatem Prezydenta RP i Związku Województw RP jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP, Ambasada RP w Pekinie, Urząd Miasta Łodzi, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Chinese People’s Association for Friendship with Foreign Countries (CPAFFC).

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.