KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
ZIP – Bezpłatne szkolenie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. 21 lipca 2016 r.
2016-07-06

Bezpłatne szkolenie dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.

 

Planujesz otworzyć własną firmę, skorzystaj z bezpłatnego szkolenia, podczas którego dowiesz się jakie są twoje prawa i obowiązki i z jakich programów możesz skorzystać.

 

 

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łodzi, ZUS II Oddział w Łodzi, Urząd Skarbowy, Powiatowy Urząd Pracy oraz Urząd Miasta w Zduńskiej Woli wspólnie organizują bezpłatne szkolenie, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z rozpoczynaniem prowadzenia działalności gospodarczej:

 

Tematy przedstawiane w trakcie szkolenia:

 

  1. Na czym polega wpis do ewidencji działalności gospodarczej, jakie należy wypełnić dokumenty i do jakich miejsc należy się udać; czym jest Polska Klasyfikacja Działalności (PKD).
  2. Formy opodatkowania działalności gospodarczej.
  3. Zgłoszenie prowadzenia działalności, zgłoszenie siebie i ewentualnych pracowników do ubezpieczeń, składanie dokumentów rozliczeniowych i opłacanie składek, zasady wypełniania dokumentów; e-płatnik, program Płatnik, PUE.
  4. Aktualna oferta projektów dotacyjnych i pożyczkowych realizowanych przez ŁARR S.A. dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą.
  5. Zasady ubiegania się o dofinansowanie na podjęcie       działalności gospodarczej ze środków Funduszu Pracy dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Zduńska Wola.

 

 

 

Szkolenie odbędzie się 21 lipca br. w siedzibie Zduńskowolskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Szadkowskiej 6 c w Sali 112.

 

Początek szkolenia godzina 9:00

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prowadzone są zapisy na szkolenie, które przyjmowane są pod numerem telefonu: tel. 519 407 731 bądź na e-mail j_justynska@larr.lodz.pl

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.