KONSULTANCI
  • JEREMIE2 tel: 42 664 3 043
  • Konsultanttel.: 42 208 9 311
WIĘCEJ
Złota 30-tka ŁARR założy własne firmy
2014-01-28

Program Operacyjny Kapitał Ludzki, którego wdrażanie przypada na lata 2007-2013, pomaga nie tylko podnieść lub zmienić kwalifikacje, zdobyć doświadczenie zawodowe czy znaleźć pracę, ale także pomaga spełnić marzenia o własnej firmie. „Złota 30-tka” – to projekt realizowany przez ŁARR S.A, wspierający biznesowe pomysły osób bez zatrudnienia, które nie ukończyły jeszcze trzydziestego roku życia. W konkursie o dotację wzięło udział 265 osób.

 

24 stycznia 2014r. odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano, że do finału projektu „Złota 30-tka” zakwalifikowało się 40 uczestników. Obecnie uczestnicy przechodzą szkolenia z prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przygotowują się do pisania biznesplanu. Po tym etapie 34 osoby, które napiszą najlepsze biznesplany, otrzymają dotację w wysokości do 30 tys. zł na rozpoczęcie własnego biznesu.

 

Konferencja prasowa odbyła się w szkole tańca Urban Dance Zone, która powstała dzięki dotacji cztery lata temu w ramach projektu „Bądź sobie szefem” realizowanego przez ŁARR S.A. w latach 2009-2010. Podczas konferencji prezentowane były stroje ludowe wykonania Pani Elżbiety Bajon, uczestniczki projektu „Biznes na obcasach”, która również założyła firmę dzięki wsparciu  ŁARR S.A.

 

W konferencji wziął udział Pan Andrzej Kaczorowski, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, Pani Ela Brajnert-Michalak, Dyrektor Szkoły Tańca Urban Dance Zone, Przemysław Andrzejak, Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Julia Jakubiak, uczestniczka projektu „Złota 30tka”.

 

Doradztwo w zakresie uzyskania wsparcia finansowego oraz asysta w rozpoczęciu działalności gospodarczej
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na badania i rozwój, nowe inwestycje oraz wspieranie polskiego eksportu.
Wsparcie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz promocji. Organizacja misji gospodarczych oraz doradztwo biznesowe.
Preferencyjne pożyczki oraz poręczenia dla MŚP, przeznaczone na finansowanie planowanych wydatków inwestycyjnych na terenie woj. łódzkiego.